32.000 metrekare arazi üzerinde yerleşik 12.000 metrekare kapalı alanda üretimini devam ettiren Fratelli Vergnano Srl Firması, ham mamülden bitmiş ürüne kadar ki tüm üretim aşamalarını kendi tesislerinde sağlıyor olması sebebiyle eksiksiz bir kalite ve ürün desteği sağlamaktadır. Uzun yıllardan bu yana devam eden partnerlik ilişkisini 2014 yılı itibari ile tek yetkili distribütör seviyesine taşımış olan Akermak Teknik Hırdavat Firması Kılavuz, Pafta, Azdırma ve Broş operasyonlarında sektöre desteğini sürdürmeye devam etmektedir. Standart ürünlerde stoktan teslim sağlanıyorken, operasyona göre belirlenen özel ürünlerde 6-8 hafta süresinde teslimatlar sağlanabilmektedir. Kaplama, ısıl işlem, bileme ve honlama operasyonları da Vergnano tesislerinde gerçekleştiriliyor olduğu için üretimin her aşamasında ihtiyaç duyulan değişiklikler hızlı bir şekilde sağlanabilmekte ve ürün geçmişi talep edildiği anda arşivlerden elde edilebilmektedir. Bu sayede üzerinden ne kadar zaman geçmiş olursa olsun ilgili ürünün bilgilerinin paylaşılması durumunda ürüne ait tüm bilgiler yeniden paylaşılabilmektedir. Kılavuz grubunda ürün gamını oluşturan temel grupları ise şu şekilde sınıflandırabiliriz;

– A Serisi genel kullanıma yönelik olarak geliştirilmiş kılavuzlar. Örneğin; A15 Eğik Ağız Bilemeli, A70 Tam Helis, A43 Döküm Malzemelere has düz kılavuz, genel kullanıma yönelik A21 düz kılavuzlar ve A80 Ovalama Kılavuzları ilk sıralarda sayılabilir.

– P Serisi performans kılavuzlarına örnek olarak; P15 Eğik Ağız Bilemeli, P70 Tam Helis, P43 Döküm Malzemelere has düz kılavuz, P80 Yüksek performans Ovalama Kılavuzları verilebilir.

– S Serisi Senkro Kılavuzlar ise günümüz en yüksek teknolojilerinden olan ve tasarımı – geometrisi çok yüksek hızlarda,  daha uzun ömürlü çalışmalar sağlayan rijid kılavuzlama operasyonlarında kullanılmaktadır. Bu kılavuzların kullanımı için kılavuz çekme operasyonunun yapılacağı tezgahın senkro özelliğinin bulunması gerekmektedir. Bu seriye verilebilecek temel örnekler; S15 Eğik Ağız Bilemeli Senkro Kılavuz, S70 Tam Helis Senkro Kılavuz, S43 Döküm Malzemelerde işlemelere yönelik geliştirilmiş Senkro kılavuz, S80 Senkro Ovalama Kılavuzları sayılabilir.

– H Serisi Solid Karbür Kılavuzlar da son dönemlerde zorlu iş parçalarındaki diş çekme operasyonlarında yoğun olarak talep görmeye başlamıştır.